متناسب دیوار خانه مان چگونه نوع رنگ را انتخاب کنیم؟

احتمالا می دانید که رنگ کردن خانه موضوع بسیار پر اهمیتی است زیرا رنگ های دیوار چیزهایی هستند که تا مدت ها با ما همراه هستند . اولین مرحله در این راه انتخاب رنگ مناسب است یعنی رنگی که از هر نظر برای شما مناسب است اکنون می‌خواهیم چندین رنگ را با هم دیگر مقایسه کنید

اول از همه رنگ پلاستیک : این رنگ  فقط برای دیوار مناسب است و نباید روی ستون فلزی یا چوبی استفاده شود و بهترین مکان برای استفاده کردن از رنگ پلاستیک سقف  است که دسترسی زیادی به آن وجود ندارد این نوع رنگ نور را منعکس نمی کند و به همین دلیل پستی و بلندی های زیر کار را کمتر نشان می‌دهد . مزیت این رنگ  این است که ارزان ترین نوع رنگ است که به دلیل استفاده از حلال آب کاربرد آن هم بسیار آسان است و سریع خشک می شود و همچنین بوی بدی ندارد و اما عیب های آن به دلیل حلال بودن رنگ این رنگ ها در آب امکان  شست و شو ندارد و لکه های روی آن به سختی از بین می رود.

رنگ روغنی  : رنگ روغنی از حلالی  مانند تینر استفاده می کند و به همین دلیل بوی زننده دارد و مدت‌ها طول می‌کشد تا این رو ازبین برود . به دلیل حالت شیشه ای و براق که دارد این رنگ نور را منعکس می کنند ولی از طرفی هم باعث به وجود آمدن مشکلاتی می شود . از جمله اینکه اشکالات زیر کار را بیشتر نشان می‌دهد . از مزیت‌های این کار این است که رنگ قابلیت تمیز کاری و شست و شو دارد . چون این رنگ نور را منعکس می‌کند فضا را بزرگتر نشان می دهد . از معایب این رنگ بوی بد آن است که ممکن است تا مدت‌ها احساس شود . اینکه به دلیل استفاده شدن از سرب در بعضی از این رنگ ها برای سلامتی مضر است . و چون احتیاج دارد که زیرسازی دقیق‌تری انجام شود هزینه آن بیشتر است .

متناسب دیوار خانه مان چگونه نوع رنگ را انتخاب کنیم؟

رنگ اکرولیک: این رنگ تقریباً تمام خوبی‌های رنگ روغنی رنگ پلاستیک را باهم دارد در این رنگ دیگر خبری از ترکیبات مضر برای سلامتی انسان وجود ندارد . دانه های رنگی در پلیمر اکرولیک به صورت امولسیون قرار دارد.  وضعیت آن این است که این رنگ حلال در آب است بنابراین بوی بدی ندارد و به راحتی قابل استفاده است از طرفی به دلیل حضور پلیمر در این رنگ ها قابلیت شست و شو هم دارند و سریع خشک می شود . از معایب آن این است که به رنگ روغن شباهتی ندارد و براق و درخشنده نیست و لکه بری آن مشکل تر از رنگ روغنی است . هزینه این رنگ هم از رنگ پلاستیک بیشتر است .

مولتی کالر یا چند رنگ : این رنگها تزئینی هستند که ذرات و الیاف متنوع رنگی در آن وجود دارد و فضای شاد و جذابی را به اتاق می دهند . مزیت‌های این رنگ زیبایی و تنوع بسیار رنگ است . این رنگ ها گرد و غبار را جذب نمی کند و قابلیت شست و شو دارد . در رنگ آمیزی مجدد به دلیل ایجاد پستی و بلندی نیاز به زیرسازی بیشتری است و این امر باعث هزینه بیشتر میشود .

رنگ رولکس : از کنیتکس است نتیجه مزیت ها و معایب آن ها را هم دارد . مهم ترین تفاوت رولکس این است که ذرات ریزتری دارد پس لطیف‌تر به زیباتر است . محل استفاده آن هم بیشتر در بخش های دکوری و طراحی های دکوراتیو است.

رنگ کنیتکس : کنیتکس ترکیبی است از مواد شیمیایی که به سه نوع پلاستیک روغنی و آکرولیک تقسیم می‌شود . این رنگ تقریباً پوشش زبری دارد و زیاد مناسب فضای داخلی اتاق نیست . از مزیت های آن این است که بافت دارد و نیازی به زیرسازی ندارد در نتیجه قیمت مناسب تری دارد و هزینه کمتری دارد . عایق صوت و گرما هم هست.

رنگ آمیزی هم با آن بسیار ساده و سریع است چون به صورت پاششی انجام میشود. ولی عیب آن این است که برای تجدید رنگ باید سطح قبلی را به صورت کامل به تراشیدن و حذف کنید و این یعنی هزینه زیادی را در بر دارد . از محل‌های استفاده آن می‌توان به نمای بیرونی ساختمان و روی سطوح بتنی و بخش هایی مانند راه پله اشاره کرد .

متناسب دیوار خانه مان چگونه نوع رنگ را انتخاب کنیم؟

ما ادعا نمیکنیم که بهترین هستیم اما انتخاب بهترین ها هستیم

بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی و نوسازی ساختمان

رنگ کاری ساختمان

رنگ کاری ساختمان در تهران

قیمت رنگ کردن نمای ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان

کاشی کاری ساختمان

نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

نقاشی ساختمان در تهران

نقاشی ساختمان در کرج

نوسازی ساختمان در تهران

هزینه نقاشی ساختمان

متناسب دیوار خانه مان چگونه نوع رنگ را انتخاب کنیم؟

بلکا : این نوع رنگ پوشش سلولزی است به عنوان جایگزینی برای کاغذ دیواری استفاده می شود . مزیت آن این است که عایق جزئی حرارت و صدا است و نیاز به زیرسازی ندارد در نتیجه ارزان‌تر هم تمام می‌شود . قابلیت شست و شوی این پوشش با شامپو فرش است و جذب گرد و غبار هم ندارد . این پوشش قابلیت ترمیم دارد و ترک نمی خورد و اجرای آن هم زمان کمی را در بر می گیرد .

از معایب آن این است که مانند بقیه پوشش های بافت دار برای تجدید رنگ باید به طور کامل از سطح دیوار جدا شود و ساییده شود تا از بین برود . محل های استفاده آن هم به دلیل استفاده از مواد طبیعی برای مکان های بهداشتی مثل بیمارستان ها مناسب است . همچنین برای دیوارهای قدیمی که نمی‌خواهیم برای آن هزینه زیادی بکنیم می توانیم از این رنگ ها استفاده کنیم . در دیوارهای دکوراتیو و غیر هم استفاده میشود .

نویسنده: زهراافشار

 

 متناسب دیوار خانه مان چگونه نوع رنگ را انتخاب کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید