نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی کار نقاشی ساختمان را میتوان به سه نوع دسته بندی کرد : کار درجه یک و درجه دو و درجه سه

بناکار درجه یک  گرون ترین کار است زیرا مراحل بیشتری نسبت به کار های درجه دو و درجه سه دارد به عنوان مثال در کار درجه یک ،دو دست روغن به جای یک دست روغن بر روی گچ زده می شود و به جای یک دست بتونه و یا ماستیک دو بار بتونه کاری انجام میشود و حتی لکه گیری هم دو بار انجام میشود  و پس اگر توجه کرده باشید برای این کار رنگ بیشتری نیاز است  و جالب است بدانید که نقاشان به طور معمول در کار های درجه دو و درجه سه از سه دست رنگ استفاده می کنند.

این در حالی است که در کار درجه یک از چهار دست رنگ استفاده می شود و به همین خاطر است که قیمت کار درجه یک بالا میرود البته باید به این مورد توجه کرد که کار درجه یک همه جا نیاز نیست و برای کارهای خیلی لوکس و خاص انجام می شود .با گروه رنگین کاران هنر و زیبایی را به ساختمان های خود دعوت کنید .

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

به وجود آوردن تغییراتی در طرح و رنگ محیط اطرافمان قطعا میتواند منجر به ایجاد تغییراتی در سطح زندگی و خلق و خوی ما شود . از ایجاد خلاقیت در اطراف خود نهراسید و سعی کنید در طراحی و رنگ آمیزی خانه خود احساس و عواطف خود را در اولویت قرار دهید و از رنگ هایی در خانه خود استفاده کنید که میتوانند باعث آرامش روح و روانتان باشند و لبخند را بر لبانتان مینشاند .

ساختمان ها، محلی است که ما در آن ها زندگی میکنیم یا مشغول به کسب و کار هستیم . رنگ ها نشان دهنده ی شخصیت , افکار , سطح و طبقه اجتماعی و روحیه و… ما هستند پس میتوان نتیجه گرفت که نقاشی ساختمان میتوانند تاثیر شگرفی در  سطح بهره وری ما داشته باشد .

نقاشی ساختمان یک هنر است و ما باید هر هنری را از هنرمند مربوطه بخواهیم و میدانیم که هر کسی نمیتواند در راستای این کار به ما کمک کند . یک هنر مند با خلق یک اثر در تلاش است که خدمتی کرده باشد .

حال که نقاشی ساختمان را یک هنر می دانیم ( هرچند که در جامعه ما به اشتباه بیشتر تصور میشود که آن هم یک حرفه است مانند سایر حرفه ها) باید متوجه تاثیر رنگ ها بر زندگی خود باشیم.

همانطور که گفتیم رنگ ها میتوانند منشاء آرامش و افزایش بهره وری ما باشند.

حال باید با عنواع رنگ ها بیشتر آشنا شویم تا بتوانیم از آنها به عنوان یک ابزار برای رسیدن به زندگی بهتر استفاده کنیم.

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

انواع رنگ های روغنی

رنگ های روغنی از رنگ های قدیمی به حساب می آیند ولی هنوز هم برای رنگ آمیزی درب و پنجره های فلزی یکی از بهترین گزینه ها در نظر گرفته میشوند  و حتی رنگ روغنی به عنوان عایقی در برابر زنگ زدگی در آستر کار ها استفاده می شود.

رنگ های روغنی شامل گروه اند  :

  1. براق
  2. مات

رنگ ها و جلا های روغنی بر پایه رزین الکید لانگ تهیه شده و چسبندگی خوبی روی سطوح آهنی، چوبی و دیوارهای داخلی ساختمان ایجاد میکنند . این رنگ ها دارای انعطاف پذیری هستند  و برق آنها به مرور از بین نمیرود و به مدت طولانی جلا خود را روی سطوح مختلف حفظ می کنند . جالب است بدانید این نوع رنگ آب گریز است پس میتوان آن ها را شست.  برای شل نمودن این رنگ ها از تینر روغنی استفاده می کنند و اما نقطه ضعف این رنگ بوی بد آن است که حتی منجر به ناراحتی همسایه ها هم میشود چه برسد به مالک . رنگ های روغنی را میتوان  به سه نوع براق ، نیمه براق و مات تقسیم کرد .

1.رنگ روغنی براق:

رنگ روغنی بر پایه رزین الکیدی با توجه به شرایط آب و هوایی ایران ساخته شده است . براقیت زیای دارد  و به سرعت خشک میشود . در انواع فام از سفید تا مشکی قابل عرضه هستند . مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی دارد  . این رنگ قابل استفاده روی سطوح فلزی،  چوبی،  سیمانی و گچی است . جهت زمان خشک شدن سطحی آن 3 ساعت برآورد شده است و زمان خشک شدن عمقی 24 ساعت .

این رنگ مانده گاری زیادی دارد  و بیشتر در بیرون ساختمان علی الخصوص بر روی آهن الات استفاده میشود  به علاوه این رنگ نور را بیشتر از سطح خود منعکس میکند  پس میتوان گفت ایجاد روشنایی بیشتری می کند  و اما از معایب استفاده از رنگ روغنی این است که به دلیل براقیت بسیاری که دارد به راحتی موج و ایراد های گچ کاری را نشان می دهد و این میتواند ضعف کار شما محسوب شود .

2.رنگ روغنی مات:

رنگ روغنی مات بر پایه رزین الکیدی است و قابل استفاده بر روی سطوح گچی و همچنین سیمانی می باشد . بعد از خشک شدن مانند پوست تخم مرغ است لذا بسیار زیبا است و دوام بالایی دارد . این رنگ ها در انواع فام از سفید تا مشکی قابل عرضه است . این رنگ را می توان بر روی سطوح فلزی ، چوبی ، سیمانی و گچیاستفاده کرد  زمان خشک شدن سطحی آن 3 ساعت برآورد شده است و زمان خشک شدن عمقی آن 16 ساعت .

از مزایای این رنگ این است که به علت مات بودن نور را مانند رنگ های روغنی منعکس نمی کند و به همین خاطر ایراداتی که در گچ کاری ساختمان وجود دارد را نشان نمی دهد و اما از معایب استفاده از رنگ روغنی مات این است که مثل رنگ براق قابل شستشو نیست و به راحتی نمی توان لکه های به وجود آمده به مرور زمان را از روی دیوار پاک کرد  و بدتر از آن این که  جاهای که دستمال کشیده شده روی دیوار دقیقا معلوم است و توی چشم میزند . پوشش کمتری دارد  و بوی زیادی هم دارد .

3.رنگ روغنی نیمه مات:

این نوع رنگ را میتوان با مخلوط کردن رنگ براق و مات به یک نسبت به دست آورد . این رنگ  دارای پوششی معمولی است . نکته دیگر این که نسبت به رنگ براق کمتر و نسبت به رنگ مات بیشتر نور را منعکس می کند. این نو رنگ به همین نسبت کمتر و بیشتر قابل شست و شو است .

ما ادعا نمیکنیم که بهترین هستیم اما انتخاب بهترین ها هستیم

بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی و نوسازی ساختمان

رنگ کاری ساختمان

رنگ کاری ساختمان در تهران

قیمت رنگ کردن نمای ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان

کاشی کاری ساختمان

نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

نقاشی ساختمان در تهران

نقاشی ساختمان در کرج

نوسازی ساختمان در تهران

هزینه نقاشی ساختمان

 

دیدگاهتان را بنویسید