کاشی کاری ساختمان

کاشی کاری ساختمان گروه رنگین کاران این افتخار را دارند تا کاشی کاری ساختمان های شما را به عهده بگیرند و این کار با تعین قیمت برای تعمیرات جزیی و متوسط و بزرگ در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما مشتریان عزیز توسط بهترین کارشناسان انجام‌ مشود.

خدمات نصب کاشی، سرامیک، سنگ و همچنین تعمیرات و بازسازی آنها و  سرویس های بهداشتی و آشپزخانه با  مناسب ترین قیمت ها انجام میشود.

ضمانت ما دو دهه تجربه درنصب انواع کاشی وسرامیک واجرای بنایی داخلی ساختمان از جمله بازسازی و تغییرات داخلی منازل مسکونی است.

 

ما آمادگی کامل خود را برای اجرای و نصب در تمام نقاط تهران وحومه برای تعمیرات جزیی (در حد چند ساعت) + کار های متوسط (در حد چند روز) و کارهای بزرگ مطابق با زمانبندی شما جهت بازدید و اجرا اعلام میکنیم.

نکاتی که شما مشتریان عزیز لازم است بدانید برایتان توضیح خواهیم داد.

شاید برای شما عزیزان سوال شود که تعمیرات جزئی دقیقا به چه تعمیراتی میگویند تعمیرات جزیی به تعمیراتی گفته میشود که اجرای آن کمتر از یک روز زمان میبرد. در این گونه موارد ابتدا مشاوره تلفنی لازم ایست و در صورت لزوم کارشناسی انجام میگرد تا کار شما به بهترین نحو انجام شود. شما میتوانید تعمیرات جزئی و بازسازی خود را با خیال راحت به ما بسپارید.

ما به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم قبل از خرید کاشی یا سرامیک با نصاب کاشی یا کاشی کار خود هماهنگی لازم راانجام دهید زیرا امکان دارد نکته ای از جمله ابعاد کاشی و نوع کاشی کف و موارد دیگری  از دید شما پنهان مانده باشد و تاثیر نا مناسبی در زیبایی کار شما و در اجرای کار داشته باشد.

کاشی کاری ساختمان

آنچه شما مشتریان عزیز باید قبل از کاشی کاری به عنوان مالک ساختمان و سفارش دهنده خدمات کاشی کاری بدانید به شرح زیر است:

 • مقدار کاشی مورد نیاز
 • توجه به روند انجام کاشی کاری و کیفیت آن به عنوان مالک
 • آنچه باید قبل از کاشی کاری به آن توجه کنید تا کیفیت کار خود را افزایش دهید

تفاوت کاشی و سرامیک را در ادامه برایتان توضیح میدهیم:

 • کاشی : قطعه سفالی که لعاب و قسمت رویی آن از ماده‌ای شیشه‌ای تشکیل شده است.
 • سرامیک : قطعه سفالی که لعاب و قسمت رویی آن را ماده‌ای سرامیکی تشکیل می‌دهد. اصطلاح درست آن کاشی سرامیکی است اما در بازار به آن سرامیک هم گفته میشود.

کاشی به دلیل ظرافت و وزن کنمی که دارد در بدنه کار میشود و به هیچ وجه  نمیتوان از آن برای کف ساختمان استفاده کرد.

سرامیک به دلیل سنگین تر بودن و سطح استحکام بالا یی که دارد در کف کار میشود البته برای دیوار هم  میتوان از آن استفاده کرد.

کاشی ها در اندازه های بزرگتر، زیباتر و گران قیمت ترند و برای سرویسهای بهداشتی از آنها استفاده میشود.بکار بردن کاشی بزرگ در سرویس های کوچک یا مکان های پر لبه باعث کوچکتر نشان داده شدن آن محل میگردد و احتمالا باعث میشود شما از کاری که تحویل میگیرید راضی نباشید

بدیهی است که کاشی هایی با رنگ روشن، سرویس بهداشتی و فضا های بسته شما را بزرگتر نشان می دهد و همچنینی کاشی رنگ تیره فضای شما را کوچکتر نشان میدهد.

مراحل اجرا کار کاشی کاری

کاشی کاری در مرحله اول  بعد از ایزولاسیون ( پوشاندن سطح پشت بام ها ، دیوار و کف زمین از جمله قیر و گونی و ایزوگام) انجام گیرد.

 • باید بدانید که کاشی کاری ساختمان قبل از فرایند سفیدکاری و نقاشی صورت می گیرد.

نکته دیگری که درباره ی کاشی کف خوب است برانید این است که پس از اجرای گچ سفید و سقف کاذب انجام می‌شود تا در اثر جابجا کردن ابزار و وسایل گچ کاری و اجرای سقف، به سرامیک‌های کف آسیب نرسد و مشکلاتی را برای شما پیش نیاورد.

 نکاتی درباره ی طرح اجرای کاشی کاری اشکال گوناگونی دارد مانند

 • چیدمان آسیاب بادی کاشی و سرامیک
 • چیدمان قطری و مورب کاشی و سرامیک
 • چیدمان آجری کاشی و سرامیک

 

ما ادعا نمیکنیم که بهترین هستیم اما انتخاب بهترین ها هستیم

بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی و نوسازی ساختمان

رنگ کاری ساختمان

رنگ کاری ساختمان در تهران

قیمت رنگ کردن نمای ساختمان

قیمت نقاشی ساختمان

کاشی کاری ساختمان

نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

نقاشی ساختمان در تهران

نقاشی ساختمان در کرج

نوسازی ساختمان در تهران

هزینه نقاشی ساختمان

 

نکته دیگری که اهمیت زیادی دارد انتخاب رنگ کاشی استبرای مثال شما نباید رنگ کاشی را مطابق با مبلمان انتخاب کنید . شاید بدیهی به نظدر برسد لما بسیلری از افراد هنگام نصب کاشی به این توجه نمیکنند که مبلمان، رنگ دیوار و تمام این موارد موقت هستند و ممکن است در آینده تغییرشان بدهید ولی رنگ کاشی دائمی است، بنابراین طراحی کاشی را متناسب با مبلمان که موقتی است، نباید طراحی کرد .

فاکتور دیگری که که از شما میخواهیم که  به آن توجه کنید انتخاب کاشی کار است شایداین توصیه‌ جدی گررفته نشوداما اگر کاشی کاری شما اصولی نباشد6 مدتی بعد باید دو برابر هزینه کنید که آن را تخریب و یک بار دیگر با یک کاشی کار با تجربه تر نصب کنید و احتمالا هزینه سنگین‌تری به شما تحمیل خواهد شد.

بیشتر کاشی کاران برای نصب کاشی و سرامیک قیمت را بر اساس متراژ کار برآورد می‌کنند یا هزینه را به صورت  روز مزد محاسیه میکنند که پارامتر های دیگری از جمله زیرسازی و محال انجام کار بر آن تاثیر دارد. تا جایی که هزینه تان اجازه می دهد سعی کنید بهترین نوع  کاشی یا سرامیک را بخرید. هیچ چیز مثل یک کاشی بد کیفیت زیبایی را از محیط خانه ی شما نمیگیرد.

کاشی کاری ساختمان

احتمالا سوال دیگری که برای شما پیش میاید این است که  چه میزان کاشی باید تهیه نمود؟

برای محاسبه مقدار کاشی مورد نیاز باید به نکات مختلفی توجه کرد برای مثال مساحت کار و روش نصب کاشی و همچنین چیدمان و آرایش کاشی ها .برای مثال اگر بندکشی بین کاشی ها پهن باشد باید آنرا هم جز مساحت حساب کرد .ما پیشنهادمان برای شما این است که اگر زیبایی کار برای شما اهمیت زیادی دارد حداکثر تا ۵% بیشتر از متراژ کلی مورد نیاز کاشی هارا تهیه کنید البته این موضوع کاملا بستگی به حساسیت شما دارد،همچنین چیدمان کاشی می تواند ضایعات ایجادنماید که این مقدار را هم باید در برآوردتان مورد توجه قرار دهید، فراموش نکنید که شاید شما نیارز داشته باشید که در آینده  همان کاشی را مجدد خریداری کنید ،پس باید مطمئن شوید که مقداری کافی از کاشی را تهیه کرده اید.

و نکته دیگر که مورد توجه است اندازه کاشی است.

 • از بکار بردن کاشی در اندازه بزرگ در حمام خودداری کنید .
 • به این دلیل که حمام ها معمولا اتاق های کوچکی هستند، کاشی های بزرگ می توانند به صورت بصری نا مناسب به نظر برسند.

 

 نکات مهم در تحویل کاشی کار

 • گوشه های کار باید گونیا باشد.
 • کاشی ها باید کاملا به صورت شاغول در کنار هم قرار گرفته باشند.
 • بند کاشی ها همه با هم هم اندازه باشند یعنی فاصله بین کاشی ها کم و زیاد نباشد تا نظم را به هم بزند.
 • سرامیک های داخل هال، پذیرایی و اتاق خوابها نباید شیب داشته باشند و یا به هر طریق کج باشند .

 

نکته دیگری که خوب است به پیمانکار خود گوش زد کنید این است که  به او بگویید خط تراز سرامیک ها را طوری بزند که زمانی که میخواهید در ورودی را باز کنید زیر آن چند2 سانتی متر با سرامیک فاصله داشته باشد تا به هم برتورد نکند و ما  اصطلاحا میگوییم  فرش خور داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید